Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > DLA BIBLIOTEKARZY > Katowickie Prezentacje Biblioteczne > V Katowickie Prezentacje Biblioteczne

V Katowickie Prezentacje Biblioteczne

V Katowickie Prezentacje Biblioteczne (2008) były jedną z imprez towarzyszących Śląskim Targom Książki, które odbywały się w dniach 14–16 listopada 2008 r. na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich (ul. Bytkowska 1B). W czasie Prezentacji – prócz stoisk z ofertą bibliotek z województwa śląskiego, odbyły się spotkania ze znanymi autorami (m.in. Wandą Chotomską, Ewa Chotomską i Edwardem Lutczynem), wystawa zabytkowych maszyn do pisania i starych gazet, bookcrossing, pokazy czerpania papieru, występy dzieci, konkursy z nagrodami, gry i zabawy, przegląd teatralny i filmowy itp.

V Katowickie Prezentacje Biblioteczne odbyły się w pierwszym dniu Targów (14 listopada). Prezentacje to organizowana corocznie przez Bibliotekę Śląską impreza, której celem jest integracja środowiska bibliotekarskiego w województwie śląskim, wymiana zawodowych doświadczeń oraz promocja książek dla dzieci. Biblioteki publiczne prowadzące bogatą i zróżnicowaną działalność na rzecz dzieci i młodzieży mają okazję do pokazania swoich działań w atrakcyjnej wizualnie formie (stoiska, wystawy, prezentacje multimedialne).

W trakcie imprezy odbywały się także wykłady, spotkania, warsztaty, prelekcje z udziałem zaproszonych gości: znanych pisarzy, artystów, ludzi nauki, osób związanych z książką dla dzieci, a także koncerty, kiermasze i konkursy.

Corocznie podczas Katowickich Prezentacji Bibliotecznych wręczane są literackie Nagrody „Guliwera” – czasopisma o książce dla dziecka, którego redakcja mieści się w Bibliotece Śląskiej. Do tej pory statuetkami uhonorowano m.in. Wandę Chotomską, Joannę Papuzińską, Irenę Koźmińską i Macieja Orłosia. W roku 2008 laureatem zostali Edward Lutczyn (Guliwer w krainie Liliputów) i debiutująca pisarka Ida Pierelotkin (Guliwer w krainie Olbrzymów).

V Katowickie Prezentacje Biblioteczne – Galeria zdjęć


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.