Nazwa Biblioteki Śląskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > DLA CZYTELNIKÓW > IBUK Libra

ibuk libra

IBUK Libra – darmowe e-booki w Bibliotece Śląskiej

Czytelnicy Biblioteki Śląskiej mogą korzystać z darmowego dostępu do bazy ponad 2000 e-booków. Duża część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych. Poza tym wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia.

wejście do czytelni ibuk

Aby korzystać z e-booków, wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki Śląskiej i zgłosić się po kod PIN niezbędny do założenia konta na platformie. Dzięki niemu użytkownik otrzyma całodobowy dostęp do e-booków z dowolnego miejsca, także za pomocą urządzeń mobilnych wspieranych przez IOS oraz Android.

Po kody można zgłaszać się mailowo (ibuk@bs.katowice.pl), podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Kody PIN można również odbierać osobiście w Rejestracji Biblioteki Śląskiej w holu głównym.

Poniższy film wyjaśnia, jak korzystać z narzędzi dostępnych po zalogowaniu się do swojego konta IBUK.

Dokładna instrukcja korzystania z platformy IBUK Libra do pobrania w formacie PDF Pomoc

Dostęp do e-booków jest możliwy także w 32 innych bibliotekach publicznych w województwie śląskim, które wraz z Biblioteką Śląską wspólnie – w ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK – wykupiły dostęp do ponad 2000 publikacji elektronicznych. Aby z nich korzystać, wystarczy być czytelnikiem którejkolwiek z bibliotek tworzących Konsorcjum i zgłosić się do niej po kod PIN. Dostęp do bazy wspólnie wykupiły biblioteki publiczne z następujących miejscowości województwa śląskiego:

 1. Będzin
 2. Bieruń
 3. Brenna
 4. Chorzów
 5. Cieszyn
 6. Gliwice
 7. Godów
 8. Goleszów
 9. Jastrzębie-Zdrój
 10. Jaworzno
 11. Katowice (Biblioteka Śląska oraz Miejska Biblioteka Publiczna)
 12. Łaziska Górne
 13. Łazy
 14. Mysłowice
 15. Pawłowice
 16. Piekary Śląskie
 17. Pyskowice
 18. Racibórz
 19. Ruda Śląska
 20. Rudziniec
 21. Rybnik
 22. Rydułtowy
 23. Siemianowice Śląskie
 24. Świętochłowice
 25. Tarnowskie Góry
 26. Tychy
 27. Wisła
 28. Wodzisław Śląski
 29. Zabrze
 30. Zawiercie
 31. Zebrzydowice
 32. Żory

Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.