Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > DLA CZYTELNIKÓW > IBUK Libra

ibuk libra

IBUK Libra – darmowe e-booki w Bibliotece Śląskiej

Czytelnicy Biblioteki Śląskiej mogą korzystać z darmowego dostępu do bazy ponad 1900 e-booków. Duża część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych. Poza tym wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia.

wejście do czytelni ibuk

Aby korzystać z e-booków, wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki Śląskiej i zgłosić się po kod PIN niezbędny do założenia konta na platformie. Dzięki niemu użytkownik otrzyma całodobowy dostęp do e-booków z dowolnego miejsca, także za pomocą urządzeń mobilnych wspieranych przez IOS oraz Android.

Po kody można zgłaszać się mailowo (ibuk@bs.katowice.pl), podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Kody PIN można również odbierać osobiście w Rejestracji Biblioteki Śląskiej w holu głównym.

Poniższy film wyjaśnia, jak korzystać z narzędzi dostępnych po zalogowaniu się do swojego konta IBUK.

Dokładna instrukcja korzystania z platformy IBUK Libra do pobrania w formacie PDF Pomoc

Dostęp do e-booków jest możliwy także w 26 innych bibliotekach publicznych w województwie śląskim, które wraz z Biblioteką Śląską wspólnie – w ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK – wykupiły dostęp do zbioru publikacji elektronicznych. Aby z nich korzystać, wystarczy być czytelnikiem którejkolwiek z bibliotek tworzących Konsorcjum i zgłosić się do niej po kod PIN. Dostęp do bazy wspólnie wykupiły biblioteki publiczne z następujących miejscowości województwa śląskiego:

 1. Będzin
 2. Bieruń
 3. Cieszyn
 4. Częstochowa
 5. Gliwice
 6. Jastrzębie-Zdrój
 7. Jaworzno
 8. Katowice (Biblioteka Śląska oraz Miejska Biblioteka Publiczna)
 9. Łaziska Górne
 10. Łazy
 11. Mysłowice
 12. Pawłowice
 13. Piekary Śląskie
 14. Pyskowice
 15. Racibórz
 16. Ruda Śląska
 17. Rybnik
 18. Siemianowice Śląskie
 19. Świętochłowice
 20. Tarnowskie Góry
 21. Tychy
 22. Wisła
 23. Wodzisław Śląski
 24. Zabrze
 25. Zawiercie
 26. Żory

Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.