Nazwa Biblioteki Śląskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Hobbit – opowieści o powieści

Hobbit – opowieści o powieści

W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą pierwszego wydania powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Biblioteka Śląska wraz ze Śląskim Klubem Fantastyki realizują wielozadaniowy projekt „Hobbit – opowieści o powieści”.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni wybitni znawcy twórczości J.R.R. Tolkiena i najlepsi specjaliści zajmujący się tematyką fantasy. Przewidziano wykłady, spotkania, prelekcje, a także koncerty i pokazy sceniczne.

W ramach projektu zorganizowano dwa ogólnopolskie konkursy o tematyce fantasy – literacki i plastyczny. Termin składnia prac konkursowych upłynął 14 czerwca 2017 r. Zasady udziału można znaleźć w Regulaminach.

Regulamin konkursu literackiego
Regulamin konkursu plastycznego

Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi 4 września 2017 r. Wręczenie nagród odbędzie się podczas głównej imprezy organizowanej w ramach Katowickich Prezentacji Bibliotecznych – 17 listopada 2017 r. Wtedy też odbędzie się promocja publikacji „Hobbit. Opowieści o powieści” będącej wydawnictwem pokonkursowym.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.