Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Projekty > W trakcie realizacji > Akademia Kreatywnego Czytania – szkolenia dla bibliotekarzy

Akademia Kreatywnego Czytania – szkolenia dla bibliotekarzy

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Termin realizacji: 1.03–31.12.2019 r.

Głównym celem projektu jest przeszkolenie pracowników śląskich bibliotek publicznych z zakresu umiejętności pracy z czytelnikiem „niestandardowym” wymagającym odpowiedniego podejścia i metod pracy. Aby lepiej zrozumieć potrzeby odbiorcy w bibliotece, uczestnicy projektu wezmą udział w czterech blokach tematycznych składających się z wykładów przygotowanych przez specjalistów z zakresu psychologii, socjologii, kulturoznawstwa i literatury.

Ważnym założeniem projektu będzie także odniesienie do strony praktycznej pracy bibliotekarza i zasobów bibliotek jakie mogą być wykorzystane we współpracy z czytelnikami. Posiadanie wiedzy o zjawiskach społecznych pozwoli na lepsze zrozumienie i dostosowanie odpowiednich środków i metod pracy do wyznaczonych odbiorców.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo MKiDN

Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.