Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Projekty > W trakcie realizacji > Pola widzenia książki – w podróży

Pola widzenia książki – w podróży

Termin realizacji: 1.03–31.12.2019 r.

Projekt „Pola widzenia książki – w podróży” zakłada realizację wycieczek fotograficznych, warsztatów i akcji artystycznych oraz spotkań wspólnych dla specjalistów i szerokiej publiczności. Projekt nastawiony jest na zwiększenie zakresu propozycji biblioteki oraz dostosowanie jej do potrzeb współczesnego czytelnika, zwłaszcza najmłodszego lub z utrudnionym dostępem do kultury. Celem projektu jes tworzenie biblioteki otwartej, wpisującej się w dynamicznie rozwijające się inicjatywy w przestrzeni lokalnej. Wartością tegorocznej edycji projektu jest silne wejście w przestrzeń miejską, jak również odbycie podróży do wnętrza biblioteki, pokazując szerokie spektrum możliwości oddziaływania książki na odbiorców w różnym wieku.

Trzecia edycja projektu „Pola widzenia książki” zyskuje dopisek „w podróży”. Podróż ta rozumiana jest na kilka sposobów: jest drogą DO książki (tekst jako cel podróży), ale także OD książki (tekst jako początek podróży). W pierwszym przypadku tekst stanowi ośrodek zainteresowań, w drugim - przyczynek do tworzenia innych tekstów kultury. „W podróży” ma dla nas także inne znaczenie: to metafora procesu, w którym książka „wychodzi” z biblioteki i „rusza” w miasto, w świat; zaczyna żyć własnym życiem. Wreszcie trzecie znaczenie tego hasła, czyli „książka w podróży” w ujęciu Borgesa: niekończący się cykl powtórzeń i interpretacji tekstu literackiego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo MKiDN

Osoby zainteresowane projektem „Pola widzenia książki – w podróży” prosimy o kontakt:
Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
ul. Francuska 12, 40-015 Katowice
tel.: (+48) 32 25 54 321
e-mail: domoswiatowy@bs.katowice.pl


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.