Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Projekty > Zakończone > Pola widzenia książki – kontynuacja

Pola widzenia książki – kontynuacja

Termin realizacji: 1.05–31.12.2018 r.

„Pola widzenia książki – kontynuacja” to kompleksowe przedsięwzięcie, którego założeniem było stworzenie wspólnej platformy edukacji kulturalnej, kształtującej – w oparciu o literaturę – kompetencje młodych odbiorców instytucji kultury na Śląsku. Wspólnie z zaproszonymi do współpracy instytucjami i organizacjami przygotowano cykl warsztatów, wycieczek miejskich i akcji artystycznych. Literatura była osią całego projektu, a liczne wątki stanowiły jej powiązania ze sztuką wizualną, muzyką, tańcem, dizajnem czy architekturą.

Celem zadania była m.in. popularyzacja formuły otwartej biblioteki, jaką od początku istnienia jest Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej. Prowadzone z powodzeniem stałe cykle warsztatowe miały okazję zaistnieć w nowych przestrzeniach instytucji partnerskich. Projekt zakończyły spotkanie finałowe i wystawa.

Partnerami projektu byli: Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży „Korczak”, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Istotnym aspektem projektu była długofalowa strategia tworzenia lokalnej sieci popularyzującej literaturę, a następnie wymiany doświadczeń w tym zakresie w Polsce i Europie. Wielką wartością przedsięwzięcia było nawiązanie współpracy z instytucjami kultury w ramach sieci partnerskiej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dokumentacja projektu: https://vimeo.com/310550893

Osoby zainteresowane projektem „Pola widzenia książki – kontynuacja” prosimy o kontakt:
Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
ul. Francuska 12, 40-015 Katowice
tel.: (+48) 32 25 54 321
e-mail: domoswiatowy@bs.katowice.pl

logo MKiDN

Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.