Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Projekty > Zakończone > COOLtura książki

COOLtura książki

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja Literatury i Czytelnictwa. Priorytet: Promocja Czytelnictwa

Termin realizacji: od marca do grudnia 2015 r.

  • „COOLtura książki” to projekt promujący literaturę dla dzieci i młodzieży, na który składa się szereg rozmaitych przedsięwzięć animujących czytelnictwo, m.in.: zajęcia w klubie bobasa, piknik literacki, warsztaty literacko-ilustratorskie, podchody literackie.
  • główne działania skierowane są do dzieci (także tych najmłodszych – do lat trzech), młodzieży, rodziców, wychowawców i bibliotekarzy. W realizacji udział biorą pisarze, ilustratorzy, znawcy literatury, wydawcy.

Założeniem projektu jest wejście z literaturą i atrakcyjną ofertą kulturalną w przestrzeń trzech dużych miast województwa śląskiego, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zwłaszcza tych niebędących użytkownikami bibliotek.

Całość projektu zakończy konferencja dotycząca kondycji literatury dla dzieci i młodzieży, która odbędzie się w Bibliotece Śląskiej w Katowicach 27 listopada 2015 r.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo MKiDN logo NPRC

Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.