Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Projekty > Zakończone > Śląski witraż

Śląski witraż

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

Termin realizacji: od września do grudnia 2015 r.

Przedsięwzięcie obejmuje cykl warsztatów oraz wyjazdów do miejsc kultury i skierowane jest do grup zagrożonych wykluczeniem: osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, osób osadzonych w areszcie śledczym, a także seniorów. Motywem przewodnim jest poznawanie szeroko rozumianej kultury Górnego Śląska (jak również – choć w mniejszym stopniu – Dolnego Śląska).

Celem projektu jest przełamanie barier ograniczających dostęp do kultury wysokiej i nabycie przez uczestników kompetencji do korzystania z jej dóbr.

Na warsztatach przybliżona zostanie historia Śląska, wybrane style architektoniczne oraz czołowe osobistości śląskiej kultury, np. Wojciech Kilar. Wśród miejsc odwiedzanych przez uczestników projektu będą m.in.: chorzowski skansen, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Śląskie i Filharmonia Śląska. Adresaci zadania wezmą również udział w wycieczkach autokarowych, podczas których zwiedzą zabytkowe dzielnice Katowic – Giszowiec i Nikiszowiec – oraz wybrane miasta Dolnego Śląska: Nysę, Brzeg i Paczków.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo MKiDN Kultura Dostępna

Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.