Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare”

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare” im. Anny i Piotra Dobrowolskich

Biblioteka Śląska ogłasza kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare”, organizowanego już od siedmiu lat i cieszącego się dużą popularnością. To propozycja dla osób, które piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne i mają niewielkie szanse, by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Przedsięwzięcie służy inspiracji i aktywizacji młodych twórców, promocji ich twórczości, a także rozwijaniu wrażliwości literackiej.

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie tekstu, który nie był nigdzie wcześniej publikowany. Uczestnicy muszą się mieścić w przedziale wiekowym od 18 do 40 lat i nie mogą być laureatami I nagrody w poprzednich edycjach. Utwory, które będzie oceniać profesjonalne jury powołane przez organizatora konkursu, można nadsyłać do 30 kwietnia 2018 r. na adres:
Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice
z dopiskiem „Ogólnopolski Konkurs Literacki Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich”

Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. Ich wręczenie nastąpi podczas uroczystej gali, o której szczegółach organizator konkursu poinformuje w późniejszym terminie.

Regulamin Konkursu
Formularz konkursowy
Oświadczenie Uczestnika


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.