Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare”

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare” im. Anny i Piotra Dobrowolskich

Upłynął termin przyjmowania zgłoszeń konkursowych na kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare”, którego organizatorem jest Biblioteka Śląska. Konkurs realizowany jest już od siedmiu lat i cieszy się dużą popularnością. To propozycja dla osób, które piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne i mają niewielkie szanse, by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Przedsięwzięcie służy inspiracji i aktywizacji młodych twórców, promocji ich twórczości, a także rozwijaniu wrażliwości literackiej.

Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie tekstu, który nie był nigdzie wcześniej publikowany. Uczestnicy musieli się mieścić w przedziale wiekowym od 18 do 40 lat i nie mogli być laureatami I nagrody w poprzednich edycjach.

Utwory, które można było dostarczać do 30 kwietnia 2018 r. będzie oceniać profesjonalne jury powołane przez organizatora konkursu.
Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. O szczegółach ogłoszenia wyników i wręczenia nagród poinformujemy w późniejszym terminie.

Regulamin Konkursu


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.