Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Wielkie miasta świata” – Wellington

„Wielkie miasta świata” – Wellington

12 stycznia 2017 r., godz. 12.00

„Wielkie miasta świata” to cykl warsztatów komputerowych, podczas których uczestnicy mają możliwość zapoznania się z historią, architekturą i życiem codziennym wybranych metropolii.

Bogata historia, kolonialna przeszłość i wielość wpływów z różnych stron świata spowodowały różnorodność architektury Wellington. Dodatkowym atutem miasta jest dostęp do wspaniałych plaż oraz niezwykłych, pierwotnych gór Rimutaka. Stolica Nowej Zelandii jest również jednym z największych ośrodków filmowych na świecie. Sławę zdobyła dzięki nowozelandzkiemu reżyserowi Peterowi Jacksonowi. W okolicach Wellington kręcone były liczne ujęcia wykorzystane w oscarowej trylogii „Władca Pierścieni”.

W czasie spotkania poznamy historię powstania miasta, zwiedzimy Muzeum Narodowe Te Papa Tongarewa, w którym – oprócz zbiorów obrazujących życie, obyczaje i kulturę pierwotnych mieszkańców Nowej Zelandii – znajduje się polski akcent – ekspozycja upamiętniająca przybycie w 1944 roku do Nowej Zelandii grupy polskich dzieci, wyprowadzonych przez generała Andersa ze Związku Radzieckiego. Zobaczymy m.in. kompleks budynków parlamentu z oryginalnym architektonicznie „ulem” i kościół św. Pawła.

Spotkanie poprowadzą Honorata Koźmińska i Krystian Szczęsny z Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej. Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
ul. Ligonia 7
40-036 Katowice
sala konferencyjna nr 16

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.