Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Nieznane oblicza – Stanisław Supłatowicz

Nieznane oblicza – Stanisław Supłatowicz

19 stycznia 2017 r., godz. 12.00

„Nieznane oblicza” to cykl spotkań w Bibliotece Śląskiej, podczas których przedstawiamy mało znane fakty z życia wybitnych odkrywców, ludzi nauki, kultury i polityki – od średniowiecza po czasy współczesne.

Stanisław Supłatowicz z pewnością był niezwykłym człowiekiem. Urodzony i wychowany wśród Indian na Alasce, żołnierz Armii Krajowej, marynarz, autor wielu książek przywołujących jego indiańską przeszłość, z których najsłynniejsze to „Biały mustang” i „Ziemia słonych skał”.

Według swoich relacji urodził się w Kanadzie, w osadzie Indian w dorzeczu rzeki Mackenzie. Jego matką była Stanisława Supłatowicz – uciekinierka z Syberii, a ojcem był wódz plemienia Szawanezów – Leoo-Karko-Ono-Ma. Na spotkaniach z czytelnikami przedstawiał się w następujący sposób: „Jestem wnukiem Śpiewającego Kamienia, synem Wysokiego Orła i Białego Obłoku. Moją siostrą była Spadająca Gwiazda. Jestem Sat-Okh Długie Pióro. Dla ludzi wokół – Stanisław Supłatowicz”.

Spotkanie poprowadzą Dagmara Bałycz i dr Kalina Sikora z Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej. Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
ul. Ligonia 7
40-036 Katowice
sale konferencyjne nr 112-114

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.