Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > RMS Titanic

RMS Titanic

21 kwietnia 2017 r., godz. 12.00

Przez współczesnych RMS Titanic został określony jako największy i najwspanialszy statek pasażerski świata. Przypisano mu również opinię statku całkowicie bezpiecznego i niezatapialnego. Tragedia, która rozegrała się nocą z 14 na 15 kwietnia 1912 r., podczas rejsu do Nowego Jorku, wciąż rozpala ludzką wyobraźnię, a dramat pasażerów stał się inspiracją dla autorów książek i filmów. Liniowiec, który miał być najświetniejszym klejnotem brytyjskiej floty pasażerskiej, spoczywa w okolicach Nowej Fundlandii na głębokości 4 tysięcy metrów. Do wraku Titanica badacze dotarli w 1985 r. Wydobyto z niego oraz z dna wokół około pięciu tysięcy przedmiotów należących do pasażerów feralnego rejsu.

W czasie spotkania opowiemy m.in., co oznacza skrót RMS, ile kosztował bilet pierwszej klasy na rejs statkiem oraz co było inspiracją dla dekoratorów najdroższych kabin pasażerskich.

Spotkanie poprowadzą Małgorzata Pasajta i Agnieszka Wolska z Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej. Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
ul. Ligonia 7
40-036 Katowice
sale konferencyjne nr 112-114

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.