Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Spotkanie Klubu Dobrej Książki

Spotkanie Klubu Dobrej Książki

25 maja 2017 r., godz. 17.00

Książkę „Życie w rozproszonym świetle. Eseje” Jacka Gutorowa przedstawi dr Grzegorz Tomicki – poeta, prozaik, krytyk literacki. Stale współpracuje z miesięcznikami „Twórczość”, „Odra” i „Nowe Książki”, kwartalnikami „FA-art” i „Arterie” oraz Polskim Portalem Psychologii Społecznej (psychologiaspoleczna.pl). Opublikował tomy wierszy: „Miasta aniołów” (1998), „Zajęcia” (2001), „Pocztówki legnickie” (2015) i „Być jak John Irving” (2017) oraz monografię „Po obu stronach lustra. O twórczości Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego” (2015). Prowadzi stronę literacką Inne Lektury (innelektury.pl), a także strony psychologiczne: Autoprezentacja (autoprezentacja.innelektury.pl)
i Psychologia Życia Codziennego (pzc.innelektury.pl).

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Krzysztof Uniłowski
Fragmenty książki przeczyta red. Maria Kempińska

O książce:
„Esej jest próbą myślenia w sytuacji, gdy wyczerpały się wszystkie wielkie narracje i pozostała nam tylko możliwość lokalnej wizji i prowizorycznej prawdy” – pisze Jacek Gutorow we „Wstępie” do niniejszej książki. I jest to deklaracja dotycząca zarówno metody pisarskiej, jak i tematu. Na Życie w rozproszonym świetle składa się bowiem szesnaście esejów o perypetiach dwudziestowiecznej myśli krytycznej i filozoficznej oraz o dramacie języka i wyobraźni artystycznej w epoce nowoczesności. Książka jest także próbą biografii intelektualnej kilku szczególnie ważnych dla autora myślicieli i twórców XX wieku, m.in. Hannah Arendt, Martina Heideggera, Edwarda Saida, Hansa-Georga Gadamera, Franza Kafki i Marcela Prousta.
Notka wydawnicza

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
Plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Benedyktynka

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.