Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > To, co niewidoczne. Noc Muzeów w Domu Oświatowym BŚ

To, co niewidoczne. Noc Muzeów w Domu Oświatowym BŚ

20 maja 2017 r., godz. 18.00
Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
ul. Francuska 12, 40-015 Katowice

Artyści potrafią wychwycić i zarejestrować, odszukać i ukazać istniejące tuż obok nas rzeczywistości. Odwołują się do zjawisk nierzadko nam nieznanych, zaskakujących, a obecnych w najbliższym otoczeniu. Parę ulic dalej, w sąsiednim budynku, tuż za ścianą świat może tętnić ciekawym i niecodziennym pulsem. Noc Muzeów jest świetną okazją do takich odkryć. Proponujemy: spotkanie z żydowską społecznością Katowic, możliwe dzięki wieloletniemu projektowi fotograficznemu Arkadiusza Ławrywiańca, wystawę prac Piotra Szewczyka – unikalnych śladów i znaczeń na papierze – oraz poznanie tajemnic Gabinetu Alfreda Szklarskiego.

godz. 18.00 Slajdowisko fotografii Arkadiusza Ławrywiańca z cyklu „Blisko nas”, ukazującego życie codzienne społeczności żydowskiej w Katowicach. Pokaz zakończy rozmowa z Arkadiuszem Ławrywiańcem, przeprowadzona przez innego fotografika – Grzegorza Senderowicza.

godz. 19.30 Oprowadzenie autorskie Piotra Szewczyka po wystawie w Galerii Intymnej. Artysta opowie o swoich doświadczeniach twórczych i stosowanych technikach. Na koniec Ewa Kokot porozmawia z nim o sztuce w płynnej rzeczywistości.

godz. 21.00–22.00 Spotkania w Gabinecie Alfreda Szklarskiego – opowieści o nieznanych faktach z życia pisarza, pokaz wyjątkowych eksponatów, czytanie fragmentów jego książek (wejścia o godz. 21.00, 21.30 i 22.00).

Ważna uwaga dotycząca wycieczek i spotkania w Gabinecie Alfreda Szklarskiego: wejścia są limitowane – dla grup do 15 osób, istnieje możliwość wcześniejszego zapisu (tel. 32 25 54 321, e-mail: domoswiatowy@bs.katowice.pl).

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.