Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Spotkanie Klubu Dobrej Książki

Spotkanie Klubu Dobrej Książki

22 lutego 2018 r., godz. 17.00

Książkę „Pętle pamięci” Marcina Kowalczyka przedstawi dr Marta Kładź-Kocot – miłośniczka mitów i fantastyki, autorka książki „Dwa bieguny mitopoetyki. Archetypowe narracje w twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena i Stanisława Lema” (2012) oraz artykułów dotyczących twórczości Ursuli Le Guin, Clive’a Staplesa Lewisa, Andrzeja Sapkowskiego, Neila Gaimana. Należy do Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego. Współtworzy Centrum Kultury Fantastycznej przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Autorka niedawno opublikowanej powieści „Noc kota, dzień sowy” (2017).

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Krzysztof Uniłowski
Fragmenty książki przeczyta red. Maria Kempińska

O książce:
Vermil Olson pragnie zostać pisarzem. Niestety, nie ma ani odrobiny talentu. Korzysta więc ze zlepiacza narracyjnego: urządzenia, które potrafi wydestylować fabułę wprost z mózgu „autora”. Szybko okazuje się jednak, że jego pisanie to coś więcej niż tylko zaspokojenie potrzeby tworzenia. W powstającej powieści podświadomość Vermila ukrywa bowiem informacje, które mogą uratować mu życie.
„Pętle pamięci” łączą klasyczne fantasy z science fiction, tworząc zaskakujący koktajl sensów i reinterpretacji, prowadzący do niespodziewanego finału.
Notka wydawnicza

Pasja i twórczość często idą w parze. Jak w tańcu. Ważne jednak, by nie zmylić kroku, podążać za muzyką słów. Marcin Kowalczyk z pewnością ma i talent, i pasję, które doskonale ze sobą współgrają.
Pętle pamięci to książka pełna niespodzianek. Lekki styl, humor i wciągająca historia sprawiają, że po tę powieść naprawdę warto sięgnąć.
Ahsan Ridha Hassan, autor „Trupojada i dziewczyny”
i współautor (z Januszem L. Wiśniewskim) „Eksplozji”

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
Plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Benedyktynka

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.