Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Noc Muzeów w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej – SZTUKA W RUCHU

Noc Muzeów w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej – SZTUKA W RUCHU

19 maja 2018 r., godz.18.00–22.00

Sztuka wideo jako dyscyplina wykorzystująca technikę telewizyjną rozwinęła się w latach 60. i 70. XX wieku. Współcześnie jest punktem wyjścia do tworzenia instalacji wideo. W trakcie Nocy Muzeów 2018 przedstawimy formy wideo stworzone przez wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezentację prac poprzedzi pokaz filmów nagrodzonych podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Program

18.0019.00 – Pokaz eksperymentalnych filmów dla dzieci w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU.

19.0022.00 – Nowatorskie formy wideo i instalacje interaktywne – pokaz Pracowni Działań Multimedialnych i Pracowni Interpretacji Literatury Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Podczas Nocy Muzeów w Galerii Intymnej będzie można obejrzeć wystawę z cyklu „Pokaz Sztuki Par” prezentującą prace Pauliny Walczak-Hańderek i Grzegorza Hańderka.

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.