Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Z cyklu Wszechnica – wykład prof. Iwony Nowakowskiej-Kempnej

Z cyklu Wszechnica – wykład prof. Iwony Nowakowskiej-Kempnej

29 maja 2018 r., godz. 17.00

Polska Akademia Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach
i Biblioteka Śląska zapraszają na spotkanie z cyklu Wszechnica

W programie wykład „Filozofia spotkania”, który wygłosi prof. Iwona Nowakowska-Kempna z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Zygmunt Woźniczka

Prof. dr hab. Iwona Nowakowska-Kempna – po ukończeniu studiów filologicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach związała się z macierzystym Instytutem Filologii Słowiańskiej, gdzie przeszła wszystkie szczeble awansu zawodowego – od asystenta, przez adiunkta, profesora nadzwyczajnego, do profesora zwyczajnego. Na Uniwersytecie Śląskim uzyskała także stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego. W 1998 r. otrzymała tytuł profesora nauk humanistycznych. Przez dwie kadencje od 2001 do 2008 r. pełniła funkcję dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Obecnie kieruje Zakładem Językoznawstwa Ogólnego i Metodologii Badań Lingwistycznych w Instytucie Filologii Obcych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest autorem i redaktorem wielu publikacji naukowych, m.in.: „Transpozycje nazw własnych z języka polskiego na języki południowosłowiańskie na przykładach wzajemnych tłumaczeń literatury polskiej i literatur południowosłowiańskich” (1979), „Konstrukcje zdaniowe z leksykalnymi wykładnikami predykatów uczuć” (1986), „Podstawy metodologiczne semantyki współczesnej” (1992), „Polszczyzna kresowa na Śląsku” (1996), „W harmonii z naturą. Elementy ekologii w pedagogice i sztuce” (2011), „Uniwersalne wartości kultury w edukacji i terapii” (2012).

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
Plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Parnassos

[wróć do strony Wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.