Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Pokaz Sztuki Par – Irena Imańska, Witold Stypa – Finisaż

Pokaz Sztuki Par – Irena Imańska, Witold Stypa – Finisaż

Finisaż: 14.09.2018 r., godz. 17.00 – spotkanie z Ireną Imańską i Witoldem Stypą.
Miejsce: Galeria Intymna, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12, Katowice

Cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystek i artystów działających na Śląsku. Włączając się w dyskurs dotyczący roli mężczyzny i kobiety, przedstawiamy prace współczesnych twórców, którzy mają odmienne wizje artystyczne, a dzielą pracownię i życie osobiste.

Irena Imańska – absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego (1997) oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Filii w Katowicach (1998; dyplom w pracowniach profesorów Romana Staraka i Jana Dubiela). Od 1999 r. pracuje jako nauczyciel sztuki i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Rudzie Śląskiej. Zajmuje się malarstwem, grafiką, sztuką video oraz promocją kultury.

Witold Stypa – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Filii w Katowicach (1975). Pracował jako asystent na Wydziale Grafiki i plastyk miejski w Bytomiu. Od 1985 r. mieszka w Niemczech. Obecnie prowadzi galerię sztuki Muzeum Przyszłości w Berlinie. Prezentowane w niej prace interpretują zagadnienia percepcji przyszłości, geometrii wielowymiarowej oraz fizyki kwantowej. Wydał książkę „1010 dzieł sztuki jeszcze niemożliwych do wykonania”.

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.