Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Impresje paprocańskie 2/Sinice” – wernisaż wystawy

„Impresje paprocańskie 2/Sinice” – wernisaż wystawy

15 stycznia 2019 r., godz. 17.00

Oblicza Jeziora Paprocańskiego w obiektywie Artura Jastrzębskiego – otwarcie wystawy „Impresje paprocańskie 2/Sinice”.

Zapraszamy na wyjątkową wystawę autorstwa Artura Jastrzębskiego „Impresje paprocańskie 2/Sinice”, która jest kontynuacją projektu „Impresje paprocańskie" z lat 2010–2011. Autor – tyszanin, utalentowany fotografik, uczestnik i laureat konkursów fotograficznych – opowie o swojej paprocańskiej fascynacji.

Jezioro Paprocańskie, niecodzienny bohater poetyckiego cyklu fotograficznego, jak sam Autor mówi, przyciąga go jak magnes – (…) Może właśnie w tym tkwi sekret Jeziora Paprocańskiego, że nie da się do końca zdefiniować jego uroku. Zresztą po co? Mam do tego miejsca stosunek bardzo emocjonalny, wręcz emocjonalnie nieobiektywny. Błogie dzieciństwo, dorastanie, pierwsze randki i alkohol... A teraz zabieram nad jezioro mojego 11 letniego syna i na nowo razem z nim odkrywam coś, co wydawało się już takie znajome, wręcz pospolite. Stare obrazy z dzieciństwa, stają się zupełnie nowymi kadrami. Jeszcze kilka lat temu wydawało mi się, że znam Jezioro Paprocańskie jak własną kieszeń, niezależnie od pory roku. Jednak za każdym razem jest jakoś inaczej, stąd nowe fotografie i pomysł na kontynuację pierwszej części, do której zachęcali mnie znajomi fotografowie (…).

Nowy cykl składa się 26 fotografii, które niebanalnie obrazują różne oblicza Jeziora Paprocańskiego, całość jest podzielona na trzy części: Paprocany w kolorze, Paprocany monochromatyczne i Sinice.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
Galeria Holu Głównego

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.