Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Wymiana” – letnia akcja Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej

„Wymiana” – letnia akcja Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej

lipiec–sierpień 2019 r.

Główną osią działania będzie wymiana doświadczeń na linii Biblioteka–Księgarnia i Księgarnia–Biblioteka. Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej zaprosił do współpracy jedną z najbardziej znanych katowickich księgarni, czyli Miejscownik. Tygiel Kulturalny, która swoją siedzibę ma przy ul. Warszawskiej 28. Zarówno bliskie sąsiedztwo, jak i podobne działania na rzecz animacji czytelnictwa poprzez różne formy sztuki i działania społeczne, sprzyjają rozwijaniu sieci współpracy między instytucjami w regionie. Jest to jednak przede wszystkim okazja dla uczestników do wzięcia udziału w niepowtarzalnej ofercie letnich zajęć i warsztatów.

Działanie odbywa się w ramach szerszego projektu pod nazwą „Pola widzenia książki – w podróży”, którego tematem wiodącym jest hasło „Literatura inspiruje sztukę”. Przewidujemy 10 spotkań dla wszystkich zainteresowanych (po uprzednich zapisach pod adresem domoswiatowy@bs.katowice.pl) w okresie lipiec–sierpień (5 spotkań w miesiącu). Każda grupa będzie miała okazję skorzystać z kilku wydarzeń równocześnie.

W programie znajdują się:

  • oprowadzanie po wystawach w Galerii Intymnej DOBŚ (ul. Francuska 12) – w lipcu będzie to wystawa Bartłomieja Skawskiego, w sierpniu – Marka Kusia – nawiązujących w autorskich technikach do wątków korespondencji literatury i sztuki;
  • wycieczki do księgarni Miejscownik. Tygiel Kulturalny (ul. Warszawska 28) i udział w warsztatach literackich oraz akcjach głośnego czytania;
  • udział w wycieczkach fotograficznych po zakamarkach Biblioteki Śląskiej (Plac Rady Europy 1, ul. Francuska 12, ul. Ligonia 7) i współtworzenie reportażu poświęconego tajnikom warsztatu bibliotekarza.

Szczegóły każdego spotkania stanowią niespodziankę dla uczestników. Zachęcamy do zgłoszeń!

Kontakt:
Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12, 40-015 Katowice
tel.: (+48) 32 25 54 321
domoswiatowy@bs.katowice.pl

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.