Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Wyścig na Księżyc” – wernisaż wystawy

„Wyścig na Księżyc” – wernisaż wystawy

19 lipca 2019 r., godz. 17.00

„Wyścig na Księżyc”– kosmiczna wystawa Planetarium Śląskiego i Biblioteki Śląskiej z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania ludzi na Srebrnym Globie.

19 lipca 2019 r. w Bibliotece Śląskiej o godz. 17.00, w przeddzień rocznicy, odbędzie się wernisaż wystawy. W programie wydarzenia towarzyszące – oprowadzanie kuratorskie Jarosława Juszkiewicza, przedstawiciela Planetarium Śląskiego oraz prezentacja planetarium mobilnego.

20 lipca 1969 r. Neil Armstrong schodząc na powierzchnię księżycowego Morza Spokoju wypowiedział słynne zdanie: „To mały krok dla człowieka, lecz wielki dla ludzkości”. Transmisja z miejsca lądowania Apollo 11 była pierwszym medialnym wydarzeniem o charakterze globalnym. Kroki astronautów na Księżycu śledziły miliardy ludzi. Nie było wśród nich Rosjan. Radziecka telewizja pokazywała w tym czasie obchody Dnia Metalowca. Przekaz z Księżyca mogli jednak oglądać Polacy. Ci, którzy widzieli na żywo pierwsze kroki na Srebrnym Globie zapamiętali je do końca życia.

Wystawa czynna od 1 do 31 lipca 2019 r.,
w godzinach otwarcia Biblioteki Śląskiej.

Wydarzenie objęli patronatem: Polskie Radio Katowice, Śląski Festiwal Nauki Katowice, Gazeta Uniwersytecka Uniwersytetu Śląskiego, Przystanek Nauka.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
Hol główny

[wróć do strony Wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.