Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > Pokaz Sztuki Mężczyzn – Sławomir Brzoska

Pokaz Sztuki Mężczyzn – Sławomir Brzoska

Pokaz Sztuki Mężczyzn to cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystów działających na Śląsku. Prezentacje ujawniły wielość postaw twórczych i różnorodność stosowanych technik. Rozpoczęliśmy od fotografii Jerzego Rupika, pokazanych w formie białych panoram na białych ścianach. Następnie zobaczyliśmy cykl prac Piotra Szewczyka na blachach, które – niczym klepsydry – są osobliwą księgą czasu. Trzecim pokazem weszliśmy w świat ilustracji książkowych Piotra Kowalczyka, będących wariacjami na temat tajemnicy i światła. Cykl zakończy pokaz rzeźb Sławomira Brzoski, stworzonych z wykorzystaniem drewna i książek.

Prezentowani artyści:

2.02–10.04.2017 r. – Jerzy Rupik
20.04–2.06.2017 r. – Piotr Szewczyk
8.06–29.09.2017 r. – Piotr Kowalczyk
12.10–22.12.2017 r. – Sławomir Brzoska
Kurator: Ewa Kokot

Sławomir Brzoska − ur. 22 kwietnia 1967 r. w Katowicach-Szopienicach. Studiował w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie). Dyplom w zakresie rzeźby uzyskał w pracowni prof. Jerzego Fobera (1995). Od 1997 r. jest zatrudniony na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pełni funkcję kierownika Katedry Działań Przestrzennych na tej uczelni. Od 2012 r. pracuje również w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie prowadzi autorską pracownię rzeźby. Zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Przeprowadzał performance’y i akcje w różnych zakątkach świata na pięciu kontynentach („Szkice w podróży”). Zajmuje się rzeźbą, sztuką instalacji, video, performance oraz nomadycznym doświadczaniem świata.
Autor zdjęć: Sławomir Brzoska

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.