Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > Pokaz Sztuki Par – Paulina Walczak-Hańderek i Grzegorz Hańderek

Pokaz Sztuki Par – Paulina Walczak-Hańderek i Grzegorz Hańderek

Cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystek i artystów działających na Śląsku. Włączając się w dyskurs dotyczący roli mężczyzny i kobiety, przedstawiamy prace współczesnych twórców, którzy mają odmienne wizje artystyczne, a dzielą pracownię i życie osobiste.

Wystawa czynna 19.04–19.06.2018 r.
Wernisaż 19.04.2018 r., godz. 17.30

Kolejne wystawy
Irena Imańska i Witold Stypa – lipiec–wrzesień 2018 r.
Małgorzata Jabłońska i Piotr Szewczyk – październik–grudzień 2018 r.

Paulina Walczak-Hańderek
Urodzona w 1989 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem w 2014 r. w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika; dyplom dodatkowy w Pracowni Sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna. Od 2014 r. pracuje w charakterze asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika i w Pracowni Rysunku prof. Antoniego Cygana. Laureatka m.in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2013 r. Uczestniczka wielu wystaw i projektów krajowych oraz międzynarodowych.

dr hab. Grzegorz Hańderek, prof. ASP
Urodzony w 1977 r. w Zabrzu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2003 r.) oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2002). Od 2003 r. pracuje w ASP w Katowicach. W 2005 r. sfinalizował przewód doktorski, a w 2011 r. – przewód habilitacyjny. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora ASP, gdzie prowadzi Pracownię Interpretacji Literatury. W latach 2008–2012 dziekan Wydziału Artystycznego, a od 2012 r. prorektor ds. kształcenia i studentów. Kurator Triennale Grafiki Polskiej. Zajmuje się sztukami wizualnymi oraz grafiką artystyczną. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Paulina Walczak-Hańderek „Zimne ognie”

Grzegorz Hańderek „Centre, intaglio”

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.