Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > Wystawa „Architektura Polska Dzisiaj”

Wystawa „Architektura Polska Dzisiaj”

Biblioteka Śląska ma przyjemność gościć wystawę „Architektura polska dzisiaj”, przygotowaną z inicjatywy Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Krakowie we współpracy z Miastem Kraków i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

Stowarzyszenie Architektów Polskich obchodziło w ubiegłym roku 140. rocznicę istnienia, co dało impuls do stworzenia interesującej ekspozycji, prezentującej – opatrzone komentarzami – szkice, dokumentację fotograficzną i modele ponad dwudziestu realizacji z ostatnich lat. Twórcy wystawy postawili pytanie, czy istnieje dzisiaj w Polsce architektura powściągliwości i umiarkowania, architektura pełna respektu wobec wielowarstwowego kontekstu, historii, topografii, kultury miejsca – genius loci. To pytanie jest tym bardziej zasadne, iż po 2004 r. w Polsce pojawiły się liczne, spektakularne realizacje obiektów kulturalnych; powszechne stały się również działania rewitalizacyjne.

Kurator wystawy: dr arch. Marta A. Urbańska, współpraca: arch. Bohdan (Biś) Lisowski, dr arch. Marcin Włodarczyk, art. grafik Lubo Nikolov

Wystawa w gmachu głównym Biblioteki Śląskiej przy placu Rady Europy 1 będzie czynna w lipcu i wrześniu 2018 r. (przerwa wakacyjna w sierpniu) w godzinach otwarcia książnicy.

10 września 2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się finisaż wystawy
połączony z oprowadzeniem kuratorskim.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
Galeria Holu Głównego

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.