Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > „TworzyMy dla Niepodległej” – 23 fotografie o wolności

„TworzyMy dla Niepodległej” – 23 fotografie o wolności

W Bibliotece Śląskiej możemy zobaczyć interesującą wystawę „TworzyMy dla Niepodległej” – to 23 fotografie wyłonione w drodze Otwartego Konkursu Fotograficznego o tym samym tytule. Prace oceniało jury składające się z wybitnych fotografików, m.in.: Arkadiusza Goli, Piotra Muschalika, Marty Grochowskiej, a ogólnokrajowy zasięg i otwarty charakter to niewątpliwe atuty konkursu.
Autorzy prac podjęli wyzwanie fotograficznego uchwycenia tematu „Oblicza wolności” – jak podkreśla Elżbieta Dębowska, dyrektor Muzeum Miejskiego w Zabrzu, to hasło nieprzypadkowe – Jako organizatorzy myśleliśmy, co zrobić żeby nie było sztampowo, a zdjęcia niestandardowe. Mamy więc okazję w Bibliotece Śląskiej podziwiać fotografie, które wywołują emocje, refleksje i są wyrazem indywidualnego podejścia do tematu – wolności i niepodległości.

Organizatorami konkursu i wystawy są: Zakład Karny w Zabrzu wraz z Muzeum Miejskim w Zabrzu. Patronat nad wydarzeniem objęli: Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze oraz płk Andrzej Baliński, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Katowicach, a patronat artystyczny: Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
Galeria Holu Głównego

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.