Bazy i wyszukiwarki czasopism elektronicznych
Master Journal List (Lista Filadelfijska)
Lista czasopism naukowych, które przeszły proces oceny i są uwzględniane przez bazy Institute for Scientific Information (ISI).
Czytelnia czasopism PAN
Na stronie znajduje się ponad 16 000 artykułów opublikowanych w ponad 100 czasopismach. Prezentowane są pełne treści czasopism wydawanych lub współwydawanych przez komitety i oddziały PAN, a także wydawanych przez Biuro Upowszechniania i Promocji Nauki PAN. Treści znajdujące się w Czytelni czasopism PAN opublikowane są na warunkach licencji Creative Commons Attribution-Non-Commercial-NoDerivs license.
Portal Czasopism Naukowych
Jedno z najważniejszych w Polsce oraz rozpoznawalne w świecie miejsce prezentacji i rozpowszechniania wysokojakościowych treści naukowych. Obsługuje i prezentuje obecnie pełną treść ponad 80 periodyków i czasopism wydawanych elektronicznie we współpracy z różnymi ośrodkami naukowymi z całej Polski. Czasopisma można wyszukiwać według kolejności alfabetycznej, dziedzin wiedzy czy afiliacji. Właścicielem portalu jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Arianta – Naukowe i Branżowe Polskie Czasopisma Elektroniczne
Rejestruje informacje o polskich czasopismach elektronicznych. Baza istnieje od 1 września 2005 roku, jest stale aktualizowana. Od początku tworzona jest przez 2 osoby: Anetę Drabek i Arkadiusza Pulikowskiego.
PSJD. Polish Scientific Journals Database
Baza rejestruje artykuły z polskich czasopism naukowych z dziedziny nauk fizycznych i chemicznych oraz obszaru nauk medycznych, farmaceutycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej.
Directory of Open Access Journals
Strona udostępnia naukowe czasopisma elektroniczne dotyczące najważniejszych dyscyplin akademickich na zasadzie wolnego dostępu.
HighWire Press
Największy na świecie zbiór bezpłatnych pełnotekstowych publikacji naukowych tworzony przez dział Biblioteki Uniwersytetu Stanford.
Paperity
Wyszukiwarka czasopism i artykułów udostępnionych na zasadzie wolnego dostępu.
Persée
Kolekcja francuskich i francuskojęzycznych czasopism, a także innych humanistycznych wydawnictw naukowych od XIX w. do czasów współczesnych.
BazHum
Program opracowania, digitalizacji i udostępniania pełnotekstowej zawartości polskich czasopism naukowych z zakresu humanistyki i innych nauk społecznych. Został wdrożony jako narzędzie ułatwiające szerokiej grupie odbiorców korzystanie z dorobku wielu dyscyplin polskich nauk humanistycznych, zwłaszcza w celach naukowych i edukacyjnych (adresatami są głównie naukowcy, studenci, nauczyciele, uczniowie). Korzystanie z bazy nie wymaga logowania i jest całkowicie bezpłatne.
BazEkon
Bibliograficzno-pełnotekstowa baza dziedzinowa; zawiera opisy bibliograficzne artykułów z 400 tytułów polskich periodyków naukowych, gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych, wydawanych w języku polskim i angielskim. Zawiera cytowania.
BazTech
Baza danych o zawartości polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska.