Nazwa Biblioteki Śląskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Edukacja

Oferta edukacyjna Biblioteki Śląskiej

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

Edukacyjno-kulturalna oferta Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej służy integracji osób w każdym wieku, reprezentujących rozmaite środowiska. Celem wszystkich realizowanych warsztatów, spotkań i zajęć jest zaangażowanie w działania edukacyjne, społeczne, artystyczne i kulturalne, które łączą literaturę, sztuki wizualne, architekturę, film, muzykę, design i fotografię.

[więcej]

Działalność integracyjno-biblioterapeutyczna

Dział Integracyjno-Biblioteraputyczny realizuje przedsięwzięcia adresowane do różnych grup odbiorców dla wyrównywania szans na dostęp do informacji i integrację kulturalną. Wspólnym mianownikiem organizowanych spotkań, warsztatów i zajęć jest przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, a także seniorów.

[więcej]

Gabinet pamięci

W Bibliotece Śląskiej powstał specjalnie zaaranżowany pamiątkowy gabinet twórcy literatury młodzieżowej Alfreda Szklarskiego. Odtworzony w budynku biblioteki przy ul. Francuskiej 12, upamiętnia autora cyklu o przygodach Tomka Wilmowskiego. Można tam zobaczyć m.in.: biurko i maszynę do pisania, ulubioną kurtkę pisarza, kolekcję fajek i pamiątki z różnych stron świata.

[więcej]

Inter Libros

To oferta edukacyjna obejmująca pokazy, prelekcje i prezentacje, skierowana przede wszystkim do studentów kierunków humanistycznych, ale także uczniów szkół różnego typu, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz wszystkich pragnących poznać bogate i unikatowe zbiory Biblioteki Śląskiej. Zapraszamy do inspirujących spotkań wśród książek – Inter Libros.

[więcej]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.